ایفل، نامی ماندگار در شهر هنر دنیا

به گزارش وبلاگ هیوا، فرانسه قرنهاست که به عنوان مهد هنر شناخته می گردد و پایتخت این کشور شهر محبوب اهالی هنر است. شهری که بسیاری از هنرمندان آن را شهر رویاهای خود می دانند، جایی که مجال بروز استعدادهای هنری را به آدم ها می دهد و هنر مندان در آن فرصت تجربه های بسیاری را در رشته هنری خود دارند. جالب اینجاست که نماد این شهر هم بر همین پایه ساخته شده است. نمادی که این روزها نمونه آن در شهرهای مختلف جهان با نام ایفل ساخته می گردد، اما ایفل پاریس تنها یک برج آهنی که آدم ها از فراز ان می توانند پاریس را تماشا نمایند، نیست. این برج نمادی از یک هنرنمایی خلاقانه است که مجال بروز آن در پاریس به هنرمند سازنده و طراح ان داده شده است.

ایفل، نامی ماندگار در شهر هنر دنیا

ایفل که تا سال 1930 بلندترین سازه دست ساز بشر بود، توسط گوستاو ایفل که مهندس مشهور فرانسوی بود به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه طراحی و ساخته شد. هر چند 72 مهندس فرانسوی گوستاو ایفل را برای ساخت این برج آهنی همراهی کردند، اما از انجا که طراح اصلی سازه او بود و عموما نام خود را روی برج هایی که طراحی می کرد می گذاشت، بلندترین سازه پاریس هم به نام سازنده آن شناخته شد.

سال هاست که ایفل دیگر یک برج آهنی زمخت و بلند نیست، ایفل محلی رمانتیک برای عشاق سراسر جهانست و هر روز عاشقان زیادی پای این برج با هم پیمان می بندند و یا زندگی مشترکشان را شروع می نمایند. ایفل نمادی است از یک هنرنمایی جسورانه که شیوه ای نوین در نمادسازی شهرهای جهان محسوب می گردد.

منبع: همگردی

به "ایفل، نامی ماندگار در شهر هنر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایفل، نامی ماندگار در شهر هنر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید