بانکهای خصوصی برای حمایت از کسب و کار وارد میدان شوند

به گزارش خبرنگاران، عبدالله مهاجر صبح پنجشنبه در کارگروه اشتغال استان خواستار برنامه ریزی و یاری برای ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی شد و اضافه نمود: بانکهای خصوصی برای حمایت از اشتغال باید وارد میدان شوند و در کنار بانکهای دولتی در حوزه اشتغال پای کار بیایند.

بانکهای خصوصی برای حمایت از کسب و کار وارد میدان شوند

رضا نوروزی مدیرکل کمیته امداد مازندران شمار مستمری بگیران کمیته امداد در امسال را 63 هزار نفر اعلام نمود و اضافه نمود: 31 درصد این مددجویان به وسیله توانمندسازی از گردونه و تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند.

وی ایجاد زنجیره فراوری گیاهان دارویی و مواد غذایی را از برنامه های کمیته امداد برای ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: همه وام های ارائه شده برای اشتغال به صورت خوداشتغالی است.

وی میزان سوخت تسهیلات ارائه شده از سوی کمیته را بین دو تا 2.5 درصد اعلام نمود و اضافه نمود: افراد تحت پوشش کمیته امداد چندان توانمندی مالی ندارند و باید برای حمایت از آنان برنامه ریزی شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران یادآور شد: تاکنون حدود 70 درصد تسهیلات اشتغال کمیته امداد ابلاغ شده است و بیش از دو هزار و 50 نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه 69 درصد متقاضیان تسهیلات اشتغال، وامهایشان را دریافت نموده اند گفت: طبق آنالیز دو درصد طرح های اشتغال کمیته امداد در سال قبل دچار رکود شده بود ولی امسال 10 تا 15 درصد طرح هایی که سال قبل آغاز به کار نموده اند دچار مشکل شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بانکهای خصوصی برای حمایت از کسب و کار وارد میدان شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانکهای خصوصی برای حمایت از کسب و کار وارد میدان شوند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید