دولت لایحه رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کند

به گزارش وبلاگ هیوا، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم اجرای طرح رتبه بندی معلمان در طول اجرای برنامه، گفت: دولت موظف است لایحه را به مجلس ارائه نماید.

دولت لایحه رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کند

وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان داشت: همزمان با رونمایی سند، طرح رتبه بندی معلمان نیز تدوین و در هیات دولت تصویب شد که مراحل اجرای آن در سال 92 طی شده بود و احتیاج است در حال حاضر نیز اهتمام جدی برای اجرای آن به عمل آید.

حاجی بابایی با اشاره به طرح معلمان تمام وقت که اخیرا در وزارت آموزش و پرورش مطرح شده است گفت: این طرح برداشت نادرستی از سند تحول بنیادین است و به نظر می رسد طراحان طرح معلمان تمام وقت یک روز نیز در کلاس درس معلم نبوده اند و سختی کار معلمان را درک ننموده اند؛ مگر معلم می تواند 30 ساعت و 44 ساعت تدریس کند، تدریس کار سخت، حساس و طاقت فرسایی است و اجرای این طرح پیامدی جز فرسایش جسمی و روحی معلمان ندارد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان با تاکید بر اینکه اشتباه برداشت طراحان طرح معلم تمام وقت را باید با اجرای رتبه بندی معلمان تصحیح کرد، گفت: در طرح رتبه بندی معلمان که یکی از نقاط روشن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است، معلمان و فرهنگیان هم تراز هیات علمی دانشگاه ها در چهار رده مربی، دانشیار، استادیار و استاد رتبه بندی می شوند و حقوق و مزایای آنها نباید کمتر از 80 درصد هیات علمی دانشگاه ها باشد.

وی اضافه نمود: با این نگاه و با اجرای این طرح معلم ساعاتی مانند اساتید و هیات علمی دانشگاه ها به تحقیق و پژوهش و مطالعه در حیطه کاری خود و روزآمد کردن اطلاعات خود می پردازد، نه این که 44 ساعت بی وقفه در کلاس تدریس کند و این برداشت اشتباه محض است .

حاجی بابایی توضیح داد: بارها تاکید نموده ایم و بر اساس سند تحول بنیادین به صراحت فریاد زده ایم که معلم کارمند نیست و صندلی معلم فراتر از کارمند است و معلم باید تراز هیات علمی دانشگاه را کسب کند چرا که آموزش و پرورش مهم ترین دستگاه فراوری منابع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه معلم که فارغ از دغدغه مسائل، معیشت و اقتصاد در کلاس درس حضور یابد، نیروی انسانی سالم و کارآمد فراوری خواهد نمود،در غیر این صورت دغدغه زندگی اجازه فراغت و پرداختن به تعلیم و تربیت به او نخواهد داد، گفت: دولت لایحه رتبه بندی را هرچه سریع تر به مجلس ارائه کند و مجلس نیز از تمام ظرفیت های خود برای تصویب واجرای رتبه بندی معلمان بر اساس طرحی که مبتنی بر سند تحول بنیادین تدوین شده بود، استفاده کند تا بتوانیم مرجعیت معلمان را بر اساس آنچه شأن و شایسته آن هاست، محقق سازیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت لایحه رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت لایحه رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید