زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

به گزارش وبلاگ هیوا، به گفته مشاورِ سازمان خصوصی سازی، سود مربوط به سهام عدالت تا انتها آذر و اوایل دی سال جاری به حساب مشمولان واریز می گردد.

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

تسنیم:طرح سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در حال انجام است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت 10 سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال 96 و با سرانجام یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.

در سالجاری نیز رفته رفته مجامع سال 1397 شرکت ها در حال برگزاری است که پس از سرانجام این زمان، واریز سود سهام عدالت مربوط به سال اقتصادی 1397 شرکت های سرمایه پذیر به مشمولان شروع خواهد شد.

بر این اساس جعفر سبحانی، مشاور پوری حسینی از واریز سود سهام عدالت مربوط به سال 97 در اواخر پاییز سال جاری اطلاع داد و گفته، سود سهام عدالت مربوط به سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است به طوری که هم اکنون این میزان سود از سود سال 96 عبور نموده است این در حالیست که هنوز چند شرکت سهامدار سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس مجمع عمومی خود را برگزار ننموده اند.

وی اضافه کرد: پس از سرانجام مجامع عمومی شرکت های زیرمجموعه سهام عدالت، 2 گروه تخفیف دار که مشمول اعضای کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند اولین گروه دریافت سهام عدالت خواهند بود. قطعا سود سهام عدالت سال گذشته بیش تر از 175 هزار تومان خواهد بود، اما به دلیل اینکه سود این شرکت ها به صورت یکجا به حساب سازمان خصوصی سازی واریز نمی گردد، پرداخت سود سهام عدالت هم در چند مرحله واریز می گردد.

مشاور پوری حسینی گفت: سود سهام عدالت در سال 95 برابر سه هزار و 400 میلیارد تومان بود، میزان این سود در سال 96 افزایش پیدا نموده و به عدد 4 هزار میلیارد تومان رسید. پیش بینی ها نشان می دهد این عدد برای سال 97 بیشتر خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین

به "زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید