سمپادی ها از رشته های مهارتی استقبال نکردند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به راه اندازی رشته های مهارتی در مدارس سمپاد و عدم استقبال بالا از سوی دانش آموزان گفت: این یک کار نو است که برای اولین بار صورت گرفته است؛ باید این کار را آرام و با مطالعات تکمیلی پیش ببریم.

سمپادی ها از رشته های مهارتی استقبال نکردند

فاطمه مهاجرانی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان تا پیش از این وارد رشته های مهارتی نشده بودند و تنها در رشته های علوم پایه دانش آموز تربیت می کردند اظهار کرد: سال جاری برای اولین بار سمپاد مهارتی را دایر کردیم.

وی اضافه نمود: رشته گرافیک برای دختران و رشته شبکه برای پسران در استان البرز راه اندازی شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره میزان استقبال از رشته های مهارتی در مدارس تیزهوشان گفت: این یک کار نو است که برای اولین بار صورت گرفته است. باید این کار را آرام و با مطالعات تکمیلی پیش ببریم و با توجه به عقبه ای که وجود دارد گام های کوچک برداریم. ما آنالیز های لازم را انجام می دهیم و با توجه به نتایج حاصله طرح را اصلاح نموده و توسعه می دهیم.

مهاجرانی ادامه داد: البته استقبال از رشته های مهارتی در ابتدای امر چندان بالا نبود و به علت نگرش هایی که به رشته ها وجود دارد دور از ذهن نبود. کوشش می کنیم اشکالات موجود را برطرف و این سیاست را بدرستی پیش ببریم. وی همچنیناز اجرای طرحی تحت عنوان خانه علوم پایه اطلاع داد و گفت: این طرح را برای تقویت علوم پایه و برطرف احتیاج دانش آموزان علاقه مند به علوم پایه تدوین کردیم و بنا داریم تفاهم نامه ای با چند دانشگاه از جمله شهید بهشتی و علامه طباطبایی منعقد کنیم و از بسترهای لازم برای توسعه ظرفیت های علوم پایه استفاده کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ادامه داد: علاوه بر این، المپیادهای جدیدی مانند جغرافیا را نیز به منظور تقویت رشته علوم انسانی در دست انجام داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سمپادی ها از رشته های مهارتی استقبال نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمپادی ها از رشته های مهارتی استقبال نکردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید