ملایی: دلیل برکناری رئیس هیئت سمنان بازنشستگی نبود، نامه را بارها خوانده ام

سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی در واکنش به گزارش وبلاگ هیوا پیرامون برکناری رئیس هیئت استان سمنان، توضیحاتی را ارائه کرد.

ملایی: دلیل برکناری رئیس هیئت سمنان بازنشستگی نبود، نامه را بارها خوانده ام

افشین ملایی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ هیوا، درباره گزارش این خبرگزاری پیرامون برکناری رئیس هیئت سمنان به دلیل بازنشستگی (اینجا بخوانید) گفت: با توجه به تغییر سیاست در ایجاد تعادل در توسعه ورزش همگانی که نسبت به ورزش قهرمانی انجام می گردد، به این سمت می رویم که با گفتمان بتوانیم روینمودهای علمی را حاکم کنیم. بخشی از این اقدامات استفاده از نیروهای جوان و تحصیلنموده و متخصص در حوزه ورزش همگانی است. در همین فرآیند و بر اساس ظرفیت های قانونی که در اساسنامه فدراسیون های ورزشی وجود دارد، در حال آنالیز هستیم تا در جاهایی که می توانیم و امکان اصلاح وجود دارد، تغییرات ساختاری و منابع انسانی را انجام دهیم.

وی اضافه نمود: متناسب با ظرفیت های حقوقی که اساسنامه برای سرپرست و ریاست فدراسیون در نظر گرفته، این جابه جایی ها را در چارچوب قانونی انجام می دهیم. سوء تفاهمی در استان سمنان پیش آمده بود. ما در مکاتبه با اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان بعد از اینکه به مفاد نامه ارسالی از اداره کل اشاره نموده بودیم، ذیل نامه به صراحت اعلام کردیم که بر اساس بند یک ماده 10 اساسنامه فدراسیون های ورزشی، این فدراسیون موافق است که با هماهنگی اداره کل سرپرست جدید معرفی گردد. یعنی موضوع مدنظر فدراسیون استفاده از بند یک ماده 10 است که به صراحت اشاره می نماید. فدراسیون می تواند در عزل و نصب روسای هیئت های استانی با هماهنگی ادارات کل از چارچوب قانونی خودش استفاده کند و اساساً موضع مد نظر ما بازنشسته بودن یا نبودن نیست.

سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی درباره اشاره مستقیم به موضوع بازنشستگی رئیس هیئت همدان در نامه ارسالی اش به اداره کل این استان گفت: آن نامه را بارها و بارها خوانده ام. در صدر نامه به مفاد اداره کل اشاره شده، اما در ذیل نامه به بند یک ماده 10 اشاره نموده ایم. اصل موضوع این بوده که این تغییرات با هماهنگی اداره کل انجام می گردد. نه تنها در سمنان، بلکه در دیگر استان هایی که مدیران کل بخواهند با هماهنگی ما اصلاحاتی انجام دهند، از ظرفیت های قانونی استفاده می کنیم.

ملایی ادامه داد: سید محمدرضا هاشمی از افراد خوشنام است و دور دوم یا سوم بود که مسئولیت هیئت را بر عهده داشت. وقتی اداره کل و فدراسیون به این نتیجه می رسند که باید فرد جدیدی را متناسب با نیازهای روز استفاده نمایند، به تبع آن بر اساس چارچوبی که در اساسنامه وجود دارد، سرپرست فدراسیون و مدیرکل این اختیار را دارند که این جابه جایی ها را انجام دهند. یقیناً بحث مد نظر ما بازنشستگی او نبوده و براساس مفاد ماده 10 این اختیار را داریم که این کار را انجام دهیم. ما به استناد این ماده حرف می زنیم. کیفیت، مد نظر ما است و فدراسیون و اداره مرجع تشخیص و تصمیم گیری در این باره هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملایی: دلیل برکناری رئیس هیئت سمنان بازنشستگی نبود، نامه را بارها خوانده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملایی: دلیل برکناری رئیس هیئت سمنان بازنشستگی نبود، نامه را بارها خوانده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید