استقلال اقتصادی با تقویت شتاب دهنده ها محقق می شود

به گزارش وبلاگ هیوا، معاون علمی و فناوری رییس جمهور اعتبار دولتی فقط باید برای ایجاد زیرساخت های لازم مصرف شود، گفت: استقلال اقتصادی مستلزم حمایت و ایجاد شتاب دهنده کسب و کار در حوزه های مختلف است.

استقلال اقتصادی با تقویت شتاب دهنده ها محقق می شود

به گزارش وبلاگ هیوا، سورنا ستاری در جریان سفر به یزد با حضور در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی یزد اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان هیچ چیز، جز یک اکوسیستم به معنای محیط کسب و کار دانش بنیان در استان و کشور نیست.

وی با بیان این که در 100 ساله گذشته نفت باعث شده که جایگاه کارآفرینی از بین برود، افزود: پول دولت برای سرمایه گذاری در زیرساخت هاست و این فرهنگ باید به طور کامل و صحیح نهادینه شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت جذب مشارکت بخش خصوصی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، گفت: توسعه اقتصادی بیش از پیش به زیست بوم علمی متناسب با هر منطقه نیاز دارد.

ستاری شرح داد: پژوهشی که با پول دولت انجام می شود منجر به محصول موثر نمی شود.

این مسئول با اشاره به تفاوت صنعت و کارخانه، ادامه داد: صنعت جایی است که مهندسین بومی در آن طراحی می کنند و کارخانه محلی است که فقط از قطعات و تجهیزات وارداتی برای تولید محصولات مختلف استفاده می کند.

معاون رییس جمهور توسعه اقتصاد دانش بنیان را مستلزم حمایت از صنعت در استان و کشور دانست و اظهار داشت: خوشبختانه استان یزد دارای ظرفیت های مختلف علمی و انسانی متنوعی است که باید بیش از پیش از داشته های خود برای توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده کند.

وی رویکرد استاندار یزد که اعتقاد دارد آینده استان به وسیله حمایت از جوانان تأمین می شود را از دیگر ویژگی های این دیار عنوان نمود و گفت: دولت آماده حمایت از استان یزد در راستای ایجاد زیرساخت های نوآوری و فناوری است.

دانشگاه ها درآمد خود را از محل فروش فناوری تأمین کنند

ستاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که خام فروشی تهدید جدی برای اقتصاد کشور است، شرح داد: استقلال اقتصادی مستلزم حمایت و ایجاد شتاب دهنده کسب و کار در حوزه های مختلف است.

این مسئول خطاب به کسب و کارهای سنتی، تأکید کرد: تنها راه بقای کسب و کارهای سنتی حمایت از ایده های نوین و تقویت نوآوری و فناوری های جدید است.

ستاری با اشاره به نقش دانشگاهیان در توسعه اقتصاد دانش بنیان، گفت: دانشگاه ها باید بدانند بخش عمده ای درآمد خود را از محل فروش فناوری تأمین کند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دانشگاه محور همه چیز در کشور است، تأکید کرد: انتخاب و قدم برداشتن در جهت درست تنها را اثرگذاری مفید جامعه دانشگاهی در توسعه کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقلال اقتصادی با تقویت شتاب دهنده ها محقق می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال اقتصادی با تقویت شتاب دهنده ها محقق می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید