بنا: چون نوروزی را دعوت نکردم می گوید تمریناتم سنتی است، درباره خادم هم این حرف ها را می زدند

به گزارش وبلاگ هیوا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه راه سختی را در پیش داریم گفت: در سخت ترین شرایط سرمربیگری تیم ملی را قبول کردم اما شرایط خوبی داریم و می توانیم با همین جوانان به موفقیت های بزرگی برسیم.

بنا: چون نوروزی را دعوت نکردم می گوید تمریناتم سنتی است، درباره خادم هم این حرف ها را می زدند

محمد بنا در تبادل نظر با وبلاگ هیوا، درباره ارزیابی خود از سطح کیفی رقابت های جام تختی و اینکه آیا کادر فنی تیم ملی به اهداف خود در این رقابت ها رسید یا خیر، اظهار کرد: رقابت های جام تختی با حضور تمامی پتانسیل کشتی فرنگی ایران به غیر از 10 کشتی گیری که قرار است به جام وهبی امره بروند و مهدی علیاری و حسین نوری برگزار گردید و کیفیت رقابت ها نیز در حد خوبی بود. از نظر تماشاگران بی نظیر اندیمشکی و حمایتی که داشتند و همینطور از نظر میزبانی، شهر کوچک اندیمشک با امکاناتی که داشت توانست بخوبی از پس میزبانی بربیاید و همه از آن راضی بودند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد: کشتی گیران خارجی نیز در این رویداد حضور داشتند اما چون ما 8 طلا گرفتیم بعضی می گویند سطح رقابت ها ضعیف بوده اما اگر مثلاً 3 طلا می گرفتیم می گفتند سطح فنی رقابت ها بالا بوده است. ما به سطح کیفی کاری نداشتیم و کوشش این بود که تیم های خوبی به اندیمشک بیایند، به هر حال اگر به تقویم اتحادیه دنیای نگاه کنید می بینید که رقابت های زیادی در سراسر دنیا بصورت همزمان برگزار می گردد و با توجه به اینکه این رقابت ها جوایز اقتصادی نداشت و با در نظر دریافت بعد مسافت، باید از حضور همین تعداد تیم خارجی در جام تختی نیز شاد باشیم و خدا را شکر کنیم که با حضورشان تنور مسابقات را گرم کردند و تماشاگران کشتی دوست خوزستانی از دیدن کشتی ها لذت بردند.

وی درباره عملکرد کشتی گیران ایران نیز گفت: در بیشتر اوزان به غیر از 97 و 130 کیلوگرم عملکرد کشتی گیران ما خوب بود و توانستند رقبای خارجی شان را شکست دهند. در وزن 97 کیلوگرم نیز اگر علیاری و حیدری حضور داشتند قطعاً کشتی گیر کوبایی کار سختی داشت و نمی توانست به راحتی قهرمان گردد. در سنگین وزن نیز پتانسیل ما همین است هر چند اگر قاسمی منجزی عجله نمی کرد و آن فن بیخودی را اجرا نمی کرد و 4 امتیاز از دست نمی داد، حتی می توانست کشتی گیر کوبایی را شکست دهد یا با اختلاف کمتری ببازد.

بنا در ادامه تبادل نظر با وبلاگ هیوا، درباره اعتراض سعید عبدولی پس از باخت برادرش مقابل محمد نوربخش و اینکه آیا اعتراض او به عملکرد داوری را وارد می داند یا خیر اعلام نمود: اعتراض او وارد نبود. به هر حال مسابقات در شهر او برگزار می شد و عبدولی نمی خواست برادرش بازنده گردد. داوری ها خوب بود و داوری این مبارزه نیز هیچ مسئله ای نداشت ضمن اینکه سامان عبدولی و محمد نوربخش پیش از این بارها با هم کشتی گرفته اند و در بیشتر این مبارزات این نوربخش بوده که پیروز شده است. نتایج این رقابت ها ملاک صد درصدی ما برای انتخاب نفرات تیم ملی نیست و کشتی گیران را در رویدادهای مختلف و در تمرینات مورد آزمایش جدی قرار می دهیم تا به بهترین ترکیب ممکن برسیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد :6 ماه تا رقابت های دنیای فاصله داریم و در این مدت به اکثر نفرات میدان می دهیم تا خودشان را نشان بدهند، ضمن اینکه در این مدت ممکن است هزاران اتفاق بیفتد و کشتی گیران با افت روبرو شوند و یا اینکه رشد داشته باشند، بنابراین هیچ کشتی گیری نباید ناامید باشد و همه باید کوشششان را بیشتر نمایند تا توانایی هایشان را به کادر فنی اثبات نمایند.

وی درباره شروع اردوی نفرات اعزامی به جام وهبی امره ترکیه نیز گفت: 3 یا 4 روز بیشتر زمان نداریم و کار خاصی قرار نیست در این اردو انجام بدهیم. فقط می دانیم این نفرات در شهرهای خودشان تمریناتشان را پیگیری نموده اند. همه این کشتی گیران شاکله آینده کشتی ایران را تشکیل می دهند و به غیر از عبدولی سایر نفرات جوان هستند. ما در شرایط خاصی قرار داریم و باید این دوره گذر را به خوبی پشت سر بگذاریم. شرایط خوبی داریم و با حمایت و پشتیبانی از این کشتی گیران جوان باید برای موفقیت در آینده برنامه ریزی کنیم. در سخت ترین شرایط ممکن کار را قبول کردم و فرصت کمی هم در اختیار داریم، اما قصدمان این است نه فقط برای المپیک توکیو بلکه برای آینده دور تر نیز نفراتی را پرورش دهیم که برای کشتی ایران سال ها افتخارآفرینی نمایند که این امر به همراهی، حمایت و همدلی همه احتیاج دارد.

بنا درباره تعامل خوب میان او، خیرآبادی سرمربی تیم امید و باوفا سرمربی جوانان که با دعوت او در کمیته فنی جام تختی حضور داشتند و در کنار هم رقابت ها را زیر نظر دریافتد، گفت: به هر حال هر فردی استقلال کاری خودش را دارد. فدراسیون کشتی این عزیزان را به عنوان سرمربیان تیم های امید و جوانان انتخاب نموده و از آن ها خواستم در کمیته فنی این رقابت ها حضور داشته باشند. هر کدام از آنها نفراتی را در این رقابت ها داشتند و تیمی را که چند روز دیگر به جام وهبی امره نیز اعزام می کنیم بیشترشان را نفرات امید تشکیل می دهند، برای همین لازم بود که از نزدیک شاهد این رقابت ها باشند. باید تعامل خوبی بین ما برقرار باشد و خوشبختانه همگی در این راه گام برمی داریم تا کشتی به موفقیت برسد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در انتها درباره مصاحبه اخیر امید نوروزی طلایی ایران در المپیک لندن مبنی بر اینکه لازم استبنا برای موفقیت تمرینات خود را علمی کنداعلام نمود: بعد از آنکه تیم خادم نیز چند ماه پیش در رقابت های دنیای مجارستان به موفقیت نرسید همین صحبت ها نیز در خصوص او مطرح شد و گفتند تمرینات او سنتی بوده است، در حالی که تا قبل از آن می گفتند تمرینات خادم علمی بوده و او تئوریسین بوده است اما به یکباره تمرینات او سنتی شد، بنابراین همواره این صحبت ها مطرح شده است. امید نوروزی دوست داشت من او را همین طوری به تیم ملی دعوت کنم و بیاید و به خارج برود، اما از آنجا که او را دوست دارم اعلام کردم بهتر است دیگر کشتی نگیرد. به هر حال او هم نظرش را گفته و سعی می کنم تمریناتم را مدرن کنم! (با خنده).

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بنا: چون نوروزی را دعوت نکردم می گوید تمریناتم سنتی است، درباره خادم هم این حرف ها را می زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنا: چون نوروزی را دعوت نکردم می گوید تمریناتم سنتی است، درباره خادم هم این حرف ها را می زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید