کنده درختی که به طور شگفت انگیزی زنده مانده است

به گزارش وبلاگ هیوا، محققان کنده درختی را در نیوزلند کشف کردند که به طور شگفت انگیزی هنوز زنده است.

کنده درختی که به طور شگفت انگیزی زنده مانده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ هیوا، اخیرا یک کنده درخت قدیمی در نیوزلند کشف شده که ظاهرا توانسته پس از بریده شدن، زنده بماند.

براساس گزارش نیواطلس، این کنده که متعلق به درخت کائوری است، توسط سپاستین لویزینگر و مارتین بدر از محققان دانشگاه صنعتی اوکلند در جنگل نیوزلند کشف شد. آنها اعلام کردند که اگرچه این کنده هیچ برگی برای انجام فتوسنتز ندارد اما توانسته پس از گذشت مدت ها از زمان بریده شدنش، زنده بماند.

محققان شیره گیاهی موجود در این کنده و درختان کائوری محیط اطراف آن را مورد آنالیز قرار دادند و دریافتند، هنگامی که شیره کنده افزایش می یابد متقابلا میزان شیره در دیگر درختان کاهش پیدا می نماید؛ این نشان می دهد که ریشه کنده به دیگر ریشه ها پیوسته است و آب و مواد مغذی را برای زنده ماندن از آنها می گیرد.

لازم به ذکر است؛ پیش از این، پیوند بین ریشه ها در میان درختان دیگر مشاهده شده بود اما معمولا این پیوند میان دو درختی که به طور کامل زنده بودند، رخ می داد.

طبق این گزارش، در این مورد، اعتقاد بر این است که احتمالا ریشه های این کنده زمانی که هنوز یک درخت کامل و زنده بود با ریشه های دیگر درختان پیونده خورده و پس از بریده شدن، همچنان مواد مغذی و آب از دیگر ریشه ها به کنده می رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کنده درختی که به طور شگفت انگیزی زنده مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنده درختی که به طور شگفت انگیزی زنده مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید